www.balticmarinenews.lv                                                                                                                                                                                 Foto: Vladimirs Novikovs

 

13.04.2015.                                     

 

 Konkursa  ENKURS  2015  otrā atlases kārta.

 

 

       11.aprīlī jūrnieku mācību centrā LAPA notika ENKURS 2015 otrā atlases kārta, kurā tikās Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Aizputes vidusskolas, Skrundas vidusskolas, Līvānu 1.vidusskolas, Rīgas 31.vidusskolas, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, Ulbrokas vidusskolas un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komandas.

 

    LAPĀ jaunieši mērojās spēkiem airu laivas un motorlaivas vadīšanā, izbraucot Daugavas ūdeņos nospraustu trasi, kā arī ugunsdzēsības glābšanas stafetē. Stafetes dalībniekiem bija jāprot savienot un izvilkt ugunsdzēsības līniju, ar ūdensstrūklu notriekt mērķi, iešinēt lūzumu un pašu „cietušo” uz nestuvēm nogādāt drošībā, kā arī nodzēst atklātu liesmu. Savukārt uzdevumā baseinā komandu dalībniekiem vajadzēja nostatīt „uz kājām” apgāzušos glābšanas plostu un iekļūt tajā. Tāpat jātiek galā ar uzdevumiem, kas jāpilda visu atlases kārtu dalībniekiem – pirmās palīdzības sniegšana un virves vilkšana.

Kopvērtējumā labākos rezultātus parādīja alūksnieši, liepājnieki, kā arī Aizputes un Ulbrokas vidusskolu komandas.

 

    Šajā mācību gadā Latvijas Jūras akadēmijā un Liepājas Jūras koledžā iestājās 30 jaunie studenti no skolām, kas piedalījās ENKURS 2014. Taču pirmo ENKURU dalībnieki, kuri izvēlējās kļūt par jūras virsniekiem, jau ir beiguši studijas un strādā par stūrmaņiem un kuģu mehāniķiem dažādu jūras valstu kuģu īpašnieku kompānijās.

 

 Finālā iekļuva:

 

                         Alūksnes Valsts ģimnāzija;

                       Liepājas Valsts 1.ģimnāzija;

                       Aizputes vidusskola;

                       Ulbrokas vidusskola.

 

 

    FOTO    VIDEO