www.balticmarinenews.lv                                                                                                                                                                                           Video: R.Šmits

 

29.04.2015

 

 

          Ministri un iesaistītās puses analizēs multimodālo transporta savienojumu iespējas Eirāzijā

 

 

  Šī gada 29. un 30.aprīlī Rīgā norisinās 3.ASEM transporta ministru sanāksme, kuras tēma ir  “Multimodālu transporta savienojumu attīstība Eirāzijā – status quo un ieskats nākotnē”.

 

  ASEM transporta ministru divu dienu sanāksmes laikā notiek ministru tikšanās un vairākas augsta līmeņa darba sesijas. To laikā ministri un iesaistītās puses analizē Eiropas un Āzijas sauszemes transporta savienojumu attīstību, īpaši uzsverot multimodālo pārvadājumu iespējas un attīstību transporta koridoros starp abiem kontinentiem. Sanāksme - jauns impulss ASEM Transporta ministru sanāksmes attīstībai.

 

  Strauji augošais preču tirdzniecības apjoms starp Eiropu un Āziju liek meklēt aizvien jaunus piegāžu ķēžu pārvaldības risinājumus, īpaši attiecībā uz transporta maršrutiem un veidiem. Turpinot idejām, kuras paustas ASEM līderu Milānas samitā, 3.ASEM transporta ministru sanāksmes galvenais mērķis ir padziļināt izpratni par pēdējā laika attīstības tendencēm transporta savienojumos starp Āziju un Eiropu, identificētu pastāvošos izaicinājumus, kā arī veicināt visu iesaistīto valstu un institūciju ciešāku sadarbību ar mērķi harmonizēt stratēģiskās plānošanas un attīstības centienus.

 

  Multimodālo sauszemes pārvadājumu izmantošana piegādes ķēdēs globalizācija ietekmē kļuvusi īpaši nozīmīga - preču ražotāji pieprasa piegādes tieši uz ražošanas mirkli (Just-In-Time), bet e-komercija laicīgu preču piegādi attālos tirgos.

 

  ASEM transporta ministru sanāksmi ar uzrunām atklāj Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš Latvijas Republikas satiksmes ministrs Anrijs Matīss   ES mobilitātes un transporta komisāre Violeta Bulca (Violeta Bulc) ANO Eiropas Ekonomikas komisijas transporta un ekonomikas nodaļas vadītājs Miodrag Pesut   

 

  Sanāksmē tiekas arī visas galvenās iesaistītās puses: ASEM transporta ministri, Eiropas Komisijas pārstāvji un citas ES amatpersonas, kā arī citu starptautisko institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, uzņēmēji, loģistikas kompānijas un lielākie kravu pārvadātāji. ASEM sanāksmē piedalīsies arī pārstāvji no starptautiski atzītām kompānijām - Hewlett Packard, Adidas, DB Schenker, Stena Line.

 

Konferences tiešraidi var vērot Latvijas prezidentūras ES Padomē tīmekļa vietnē - EU2015.LV

 

ASEM transporta ministru sanāksme ir viens no ASEM nedēļas pasākumiem Rīgā. 29.aprīlī Latvijas Universitātē notiek Erasmus+ Informācijas diena. 

 

3.ASEM transporta ministru sanāksmi organizē Latvijas Republikas Satiksmes ministrija Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.