03.04.2015.                                                                                                                                                                                                                       Foto: R.Sulainis

www.balticmarinenews.lv

IR SĀCIES KONKURSS ENKURS 2015

 

   Sestdien, 28. martā Jūras koledžā NOVIKONTAS (Rīgā, Duntes ielā 17a) notika konkursa vidusskolēniem ENKURS  2015 pirmā atlases kārta. Konkursa otrā kārta plānota 11.aprīlī, jūrnieku treniņu centrā LAPA, trešā kārta 18.aprīlī Rīgas brīvostas akvatorijā, sadarbojoties ar Jūras Spēku Krasta apsardzes dienestu, savukārt fināls notiks Latvijas Jūras akadēmijā 25. aprīlī.

 

     Konkurss notiek jau devīto gadu, un tā laikā jaunieši reālos apstākļos – jūrnieku treniņu centros, ostās un uz kuģiem – veic atraktīvus uzdevumus – demonstrē savas prasmes kuģu un laivu vadīšanā, cietušo glābšanā, ugunsgrēku likvidēšanā un citās disciplīnās.

 

    Šogad konkursā piedalās 26 skolu komandas no visiem Latvijas reģioniem – Alūksnes, Rēzeknes, Madonas, Valmieras, Bauskas, Liepājas, Ventspils un citiem. ENKURA galvenais mērķis ir ieinteresēt vidusskolniekus par iespēju apgūt jūras virsnieka profesiju. Kvalificētu jūras virsnieku trūkst ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, jūras virsniekiem nav jāraizējas par bezdarbu – saskaņā ar Starptautiskās Jūras organizācijas (IMO) datiem, pasaulē ir vismaz 40 000 brīvu jūras virsnieku darba vietu, turklāt joprojām tiek būvēti jauni, aizvien lielāki kuģi, līdz ar to tuvākajos gados brīvo darba vietu skaits varētu divkāršoties.

 

    Šajā mācību gadā Latvijas Jūras akadēmijā un Liepājas Jūras koledžā iestājās 30 jaunie studenti no skolām, kas piedalījās ENKURĀ  2014. Taču pirmo ENKURA dalībnieki, kuri izvēlējās kļūt par jūras virsniekiem, jau ir beiguši studijas un strādā par stūrmaņiem un kuģu mehāniķiem dažādu jūras valstu kuģu īpašnieku kompānijās.

1. kārtas finālisti, četras komandas piedalīsies ENKURS 2015 finālā Latvijas Jūras akadēmijā 25. aprīlī, kur cīnīsies par TALLINK balvu.

 

Rēzeknes 1.vidusskola;

Rēzeknes 5.vidusskola;

Jelgavas Valsts ģimnāzija;

Jaunpiebalgas vidusskola.

FOTO    VIDEO