www.balticmarinenews.lv                                                                                                                                                                                          www.rop.lv                                                                                                                                                                                                       Publicitātes foto.

 07.10.2014.

 

 Rīgas Brīvostas skolēnu konkursā triumfē

Rīgas Hanzas vidusskolas un Rīgas Franču liceja apvienotā komanda

 

   Skolēnu radošo projektu konkursā „Osta pilsētai” visaugstāko novērtējumu izpelnījās Kārļa Jonāsa (Rīgas Hanzas vidusskola) un Annas Elīnas Vītolas (Rīgas Franču licejs) apvienotā komanda, kura prezentēja priekšlikumus Rīgas Brīvostas un jahtu industrijas attīstībai. Rīgas Brīvostas organizētais konkurss šoruden norisinājās jau sesto reizi.

  3.oktobrī, noslēdzās jau sestais Rīgas Brīvostas pārvaldes organizētais skolēnu radošo projektu konkurss „Osta pilsētai”, kurā interesantāko ideju vidū atrodami gan priekšlikumi jahtu industrijas attīstībai, gan inovatīvas idejas brīvostas vietējās komunikācijas un sabiedrības līdzdalības sekmēšanai. Labākie skolēnu darbi tiks noskaidroti, vērtējot sagatavotās prezentācijas un jauniešu spējas argumentēti pamatot savu izstrādāto projektu nozīmību.

 “Šogad skolēniem bija jāpiesaista darba vadītājs, un šī prasība ir sevi attaisnojusi – darbi ir ievērojami kvalitatīvāki, visi bija fināla cienīgi, līdz ar to diskusijas par vietu sadalījumu risinājām ilgi. Īpašs prieks, ka konkurss paplašinās arī ģeogrāfiski, šogad saņemti darbi ne tikai no Rīgas skolām, bet arī no Latvijas tālākajām pilsētām,” stāsta Rīgas Brīvostas valdes loceklis, konkursa “Osta pilsētai” žūrijas komisijas priekšsēdētājs Ivars Jakovels.

  Skolēnu radošo projektu konkursā “Osta pilsētai” uzvarēja Kārlis Jonāss (Rīgas Hanzas vidusskola) un Anna Elīna Vītola (Rīgas Franču licejs). Komanda nāca klajā ar kreatīviem priekšlikumiem par jahtu industrijas attīstības iespējām ar Rīgas brīvostas atbalstu. Otro vietu ieguva Dāvis Freidenfelds un Loreta Lūkina (Rīgas 25.vidusskola). Komanda prezentēja inovatīvas idejas, kā veidot Rīgas brīvostas tēlu ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību. Trešo vietu ieguva Nadīnes Endijas Lāžes (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija) un Dārtas Mendziņas (Rīgas Valsts 2.ģimnāzija) apvienotā komanda, kas nāca klajā ar radošām idejām Rīgas brīvostas tēla veidošanai.

 Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Starptautiskās ekonomikas un biznesa katedras lektore Kristīne Bērziņa atzina, ka nākotnē konkursa dalībniekus labprāt redzētu savu studentu rindās. Žūrijas locekle atzinīgi novērtēja skolēnu radošās idejas un drosmi izvēlēties netradicionālus attīstības virzienus.

 Savukārt pieredzes bagātais žūrijas loceklis – Rīgas Tehniskās universitātes starptautisko programmu nodaļas vadītājs Modris Ozoliņš pauda prieku par skolēnu uzdrīkstēšanos, izmantot pētniecības metodes savu secinājumu pamatošanai. Sevišķi atzinīgi tika novērtēta skolēnu spēja pētīt, analizēt un vērtēt, kā arī prasme pārliecināt žūrijas locekļus.

 Konkurss notika divās kārtās. Pirmajā kārtā skolēni iesniedza rakstu darbus par dažādām ar ostu saistītām tēmām, savukārt finālā risinājās komandu sacensība: labāko darbu autori uz vietas prezentēja un aizstāvēja savas idejas kompetentas žūrijas priekšā. Tās sastāvā bija žūrijas komisijas priekšsēdētājs un Rīgas brīvostas valdes loceklis Ivars Jakovels, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Starptautiskās ekonomikas un biznesa katedras lektore Kristīne Bērziņa, Rīgas Tehniskās universitātes starptautisko programmu vadītājs Modris Ozoliņš un pirmā studentu konkursa „Osta pilsētai” uzvarētāja, Rīgas Tehniskās universitātes Vides zinātnes maģistratūras studente Anete Zvaigzne.

 Izglītojošo konkursu ciklu „Osta pilsētai” Rīgas brīvostas pārvalde uzsāka 2012.gada pavasarī. Konkurss „Osta pilsētai” ir kļuvis par tradīciju un katru gadu kāda no idejām tiek iekļauta Rīgas brīvostas Ideju bankas kapitālā, lai nākotnē tiktu praktiski pielietota ostas attīstībā.

_MG_1222 _MG_1242 _MG_1245 _MG_1255 _MG_1256 _MG_1313 _MG_1318 _MG_1322 _MG_1328 _MG_1338 _MG_1382 _MG_1418 _MG_1440 _MG_1452 _MG_1453 _MG_1488 _MG_1490 _MG_1495 _MG_1506 _MG_1522 _MG_1546 _MG_1549 visual lighboxby VisualLightBox.com v5.9