www.balticmarinenews.lv                                                                                                                                                                               Foto: R.Šmits

 

27.02.2015

Livonijas ordeņa pilī notika dokumentālās videofilmas “Cita Milda” pirmizrāde un tikšanās ar autoriem.

 

   Mildas tēlam allaž bijusi simboliska nozīme. Vairumam tas simbolizē latviešu tautas brīvību un vienotību, citiem atsauc atmiņā nu jau par pagātni kļuvušo nacionālo valūtu – latu, arī pēc Eiropas vienotās valūtas ieviešanas, Mildas attēls uz eiro monētas saglabājis simbolisku saikni ar pagātni. Taču tepat starp mums dzīvo vēl kāda Milda, kuru bez kautrēšanās var dēvēt par spēka, neatlaidības un sīkstuma simbolu. Cita Milda.

   Šī filma ir veltīta leģendārai ventspilniecei Mildai Antropei, kura vadīja Ventspils pārkraušanas naftas bāzes (tagad «Ventspils nafta» termināls) trīs kārtu būvniecību.

   Uz filmas pirmizrādi bija ieradušies Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis, viņa padomnieks Guntis Tīrmanis, Baltic Coal Terminal valdes priekšsēdētājs Iļja Sokolovs, kā arī uzņēmuma «Ventspils nafta» termināls vadība.

   Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis sveicot un uzrunājot Mildas Antropes kundzi  bija gatavs piedāvāt viņai darbu Ventspils ostā, Antropes kundze gan teic: “Tad jau labāk maksājiet uzreiz pensiju !”

 

   Filma tapusi ar Ventspils brīvostas pārvaldes, uzņēmumu «Ventspils nafta» termināls, Baltic Coal Terminal atbalstu.

 

   Pēc filmas demonstrēšanas notika tikšanās ar filmas veidotāju radošo komandu un ar filmas galveno varoni Mildu Antropi, kura neilgi pirms filmas rādīšanas dienas nosvinēja savu dzimšanas dienu.

Radošā komanda pateicās visiem gan atbalstītājiem, gan filmas galvenajai varonei par līdzdalību šīs filmas tapšanā.

 

Radošā komanda: producents / idejas autors - Haralds Sulainis,

operators inscenētājs – Raitis Šmits,

montāžas režisore - Ingrīda Ozoliņa,

tehniskais asistents – Reinis Sulainis.

    FOTO      VIDEO